*
Een mooi weekenddagje ZOO binnenskamers? Het weer is immers ook niet om over naar huis te gaan schrijven. Dus is dit echt iets voor vanuit de luie stoel! 🙂 Pas maandag en dinsdag wordt het weer wat!
Mijn laatste blog over de Olmense Zoo gaat over de roofdieren.
Een drietal schitterende Siberische Tijgers in een mooi heel groot buitenverblijf. Toch doodzonde dat deze machtige beesten bijna uitgestorven zijn in de vrije natuur.
*
*
Stokstaartjes, ook dat zijn roofdieren. Ze zijn speels en hebben allerlei holletjes in een grote heuvel waar ze in en uit rennen terwijl er eentje op de uitkijk zit, net als in de natuur.
*
*
Veel katachtigen in deze Zoo. Van sommigen kan ik een mooi portret maken. Een witte leeuw en een kat met kwastjes aan de oren.
*
*
Het berenverblijf is gigantisch groot . Een natuurlijke omgeving met bos en zanderige stukken.Ze liggen wat suffig half te dutten.
*
*
Er naast in ook al weer zo’n groot stuk natuur loopt een hele roedel vossen, alleen niet de soort zoals wij die kennen. Hoe ze heten ? Wat dacht je van Zwarte Vossen ? 🙂
*
*
En toen ….. Toen begon het heel hard te regenen. De laatste katachtigen op mijn route zitten wél in kooien en tja, katten houden niet van regen. De Linx zit dan ook meteen te schuilen onder een afdak en de Jaguar waagt alleen een oor en neus buiten de deur.
*
*
Terug bij de ingang nog een laatste uitgangsfoto 🙂 van deze twee onafscheidelijke Ottertjes.
*
*
En zo komt er dus een einde aan een toch wel hele leuke dag in een best wel heel mooi dierenpark.
*
Een 35 km van Eindhoven, vlak onder Mol, niet ver dus en zeker een bezoekje waard.
http://www.olmensezoo.be/dieren
U allen een Prettig Weekend toewensend…
*
Sandra
*******
Knappe series Sandra!
Heel mooi om te bekijken… de tijgers beginnen al aardig op toverballen te lijken… ;-)))
Lieve groetjes van Anna 😀
LikeGeliked door 1 persoon
Als je in een dierentuin gaat fotograferen is het altijd de kunst om hekken en tralies buiten beeld te houden (vind ik) en dan ontkom je bijna niet aan het maken van portretjes. Dat vind ik dan ook de mooiste foto’s uit dit verslag.
Groetjes, Dick
LikeGeliked door 1 persoon
Zijn we het toch een keer eens, lol
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie serie ter afsluiting van deze rondgang door de dierentuin, Sandra. Vooral de foto’s van die majestueuze Siberische Tijgers zijn prachtig.
Voor mij is die dierentuin toch echt wat te ver weg, ik kan beter eens naar Emmen gaan … 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Het zijn weer prachtige foto’s Sandra. Het is mooi als je deze prachtige dieren van dichtbij kan fotograferen, maar ik vind het jammer dat vele dieren met uitsterven bedreigd zijn en dat sommige exemplaren nog enkel te bewonderen zijn in een zoo. De Olmense zoo zal zeker wel een bezoekje waard zijn. Hier in België hebben we ook twee mooie dierentuinen. De zoo van Antwerpen (maar dat is héél lang geleden dat ik die eens bezocht heb) en het dierenpark Planckendael. Het laatste dierenpark die we bezocht hebben is de zoo in Salzburg toen we daar eind vorig jaar op wintervakantie waren, ook heel mooi, maar helaas was het weer minder mooi en hebben we ook wat regen gehad die dag. Er zijn katten (huiskatten en wilde katten) die wel van water houden, maar de meeste hebben het er toch niet zo voor. Ik denk dat het er ook deels vanaf hangt hoe ze zijn opgegroeid of wat hun natuurlijke aard is bij sommige wilde katten.
LikeGeliked door 1 persoon
Olmen is ook in België Heidi, Die van Antwerpen is helemaal vernieuwd heb ik gehoord. Moet erg mooi geworden zijn.
LikeLike
Een hele fraaie serie foto’s Sandra, vooral de witte tijgers zijn bijzonder mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie serie Sandra, en als we eens een weekendje in de buurt zijn zullen we er zeker gaan kijken.
LikeGeliked door 1 persoon
prachtige foto’s Sandra ! En katachtigen die niets van water moeten hebben.., volgens mij zijn tijgers dol op water. En mijn huistijger houdt er ook van. Toen hij jong was ging hij met een kleinzoon onder de douche. Op warme dagen ligt hij graag in een plas op het platte dak of op straat. Eerst de ene zijkant doorweken en dan de andere zijkant. Benno denkt: ” En regen is leuk! Daar moet je in gaan wandelen ( tenzij het onweert). Het mooiste is ’s nachts in de regen wandelen en dan kletsnat en ijskoud in de armen van het vrouwtje kruipen en heel hart snorren. ” ( Ik heb dus altijd een handdoek voor het grijpen liggen bij regenachtige nachten 😉 )
LikeGeliked door 1 persoon
Er zijn natuurlijk altijd uitzonderingen 🙂 Jouw huistijger is wel een erg apart geval vermoed ik.
LikeLike
Beautiful photos!
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtige foto’s van de roofdieren Sandra.Wij hebben in de zoo geentijgers meer.Op enkele maanden verschil stierven verleden jaar het mannetje en vrouwtje.Ze waren hoogbejaard. en 16 en 17 jaar oud.Ze gaan eerst een volledig nieuw verblijf bouwen en dan komen er nieuwe tijgers
LikeGeliked door 1 persoon