Het was nationale vogelkijkweek van de vogelbescherming van 16 t/m 24 mei. Een week waarin allerlei excursies georganiseerd zijn door het hele land.
Op 24 mei sta ik om 8 uur ’s ochtends paraat bij de Stevolplas te Stevensweert met nog 23 anderen om een beetje beter thuis te geraken in alle riedeltjes en fluitconcerten die de vele vogeltjes ten gehore brengen.
Onze gids Tjeu Vossen deelt zijn enthousiasme en grote ervaring met ons, zo leerde ik heel wat vogeltjes kennen die ik al vaak gehoord heb maar nog niet kon koppelen aan een naampje. In de meeste gevallen kan ik dat nu nog steeds niet, daarvoor zal ik toch echt vaker aan zo’n leerzame tocht moeten deelnemen. (Click to enlarge photo)
De bovenstaande Roodborsttapuit is wat dat betreft een makkie. Ik heb er al vaak een getroffen en ze zijn goed herkenbaar zowel aan uiterlijk als aan geluidjes. Dit alles geldt niet voor de meeste andere soorten die we zagen. Bosrietzanger, Boompieper, Tuinfluiters en Spotvogels … Te veel ineens, ik ga alles door elkaar halen. (Click to enlarge photo)
De Blauwborst is een vogel die ik deze dag voor het eerst tref. Vaak zie ik ze voorbij komen bij medebloggers en nu heb ik dan zelf een kans gehad om hem vast te leggen. Nadeel van een grote groep is dan wel weer dat je niet zo heel dichtbij een vogel kunt komen.
Het is niet alleen een leerzame wandeling. Ook een mooi gebied om gewoon van uitzichten te genieten. De natuur is inmiddels een stukje volwassener dan 2 jaar geleden toen ik hier voor het eerst rondgestruinde. Het is pas sinds 2008 een natuurgebied want voor die tijd werd hier grind gebaggerd en was alles kaal.
Midden op bovenstaande foto zie je een groep oude kale boomstammen staan naast de ingepakte Hompesche molen. Het ziet er een beetje vreemd uit.
Deze stammen zijn hier neergezet nadat ze tijdens baggerwerkzaamheden gevonden zijn in de grindbodem. Ze zijn tussen de 1500 en 2000 jaar oud. Na een eindje lopen bereiken we die plek maar ik heb dan wel tegenlicht van de zon.
Hier lukt het me ook om een Koninginnenpage te kieken. Had er wel al een aantal zien vliegen maar vaak gaan ze niet netjes zitten poseren. Deze gunde mij dat gelukje wel eventjes.
De wandeling wordt vervolgd door een ruig gebied, moeilijk te belopen, waar heel veel Meidoorn groeit. Er broeden op een haag van 30 meter wel 4 verschillende vogelsoorten. Ik hoop stiekem op een Klauwier want die zou hier goed passen … Helaas….ook mooi, maar heel wat gewoner, er zitten 3 vrouwelijke Platbuiklibellen in een struik.
Dan komen we op een plekje waar een vogelkijkhut staat maar er is weinig te zien behalve mooie natuur. Vlakbij krijgen we dan een mogelijkheid om de grote plas over te gaan steken.
Na deze “spannende” oversteek bereiken we het zogenaamde “vogeleilandje”.
Een geliefde plek voor vogelaars omdat hier veel meeuwenkolonies zitten en die zijn er in Limburg niet zo veel. De mogelijkheid is aanwezig dat er tussen de vele Kokmeeuwen ook een paar Zwartkopmeeuwen zitten maar ja, begin maar eens te zoeken….
De heel interessante excursie is nu ten einde gekomen en we nemen afscheid van Tjeu Vossen en van elkaar.
Ik besluit nog even te blijven en een klein stukje van de wandeling over te doen, want er zijn nog altijd de insecten … daar had ik onderweg met de groep weinig tijd voor. Een aantal malen zag ik een Vals Witje vliegen en nu zit er eentje recht voor mijn neus. Een Vals Witje is een nachtvlinder en inmiddels niet meer zo zeldzaam als die was. (Click to enlarge photo)
En dan natuurlijk héél veel Icarusblauwtjes. Ze zijn prachtig en erg fotogeniek naar mijn mening. Als ze dan ook nog eens aardig genoeg voor me zijn om lekker stil te blijven zitten dan ben ik helemaal in mijn nopjes en krijgen ze van mij de eer om dit blog mooi af te sluiten. (Click to enlarge photo)
Bedankt voor het kijken en tot ziens!!!
*******
Mede naar aanleiding van deze excursie gaat Tjeu een cursus verzorgen las ik gisteren : … de eerste penseelstreken op het palet van de cursus “Luisteren naar Vogels”…. Lees verder Tjeu’s bericht / Facebook update over deze dag : Wat een gezellige morgen die ook nog eens veel vogels opleverde... Ter informatie. Joost P.S. Wat maak je mooie foto’s ! Nog steeds veel met de P90 zag ik. Zou de P610 het net zo goed doen (?) of een S9900 ?
LikeLike
Zo leuk aanstekelijk jouw enthousiasme voor natuur en fotgrafie. De resultaten zijn altijd weer bijzonder. Bedankt voor het kunnen kijken naar jouw mooie blogje. Al reageer ik niet altijd, weet dat ik ervan geniet.
LikeLike
Dat weet ik Elly, dat geldt voor mij ook. we doen allen zoals het ons uitkomt en zo hoort het ook. 🙂
LikeLike
Mooie reeks,….bij jullie is er nog ongerepte natuur.
LikeGeliked door 1 persoon
Hallo Sandra, Leuk verslag heb je van deze wandeling gemaakt en gelardeerd met mooie foto’s
LikeGeliked door 1 persoon
mooie foto’s
LikeGeliked door 1 persoon
Je verhaal lezend en de foto’s bekijkend, moet het wel een geslaagde middag geweest zijn.
De foto’s van de vlinders stelen wat mij betrfet de show vandaag, want ik heb hier dit jaar nog maar bar weinig vlinders kunnen fotograferen.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook dit dagje was de moeite waard zo te zien, natuur, vogels , vlinders wat wil een mens nog meer, mooie opnames hoor.
LikeGeliked door 1 persoon
Was een beetje laat he met m’n reactie, sorry, maar heb nu je hele verhaal doorgelezen. Prachtig weergegeven en wat me zo al opviel was die dode bomen. Hetzelfde hebben ze gedaan in de Millingerwaard, ik heb ze op een foto staan. Ze staan daar al erg lang en ze hebben ze daar met metalen strippen ondersteund. Het is die foto met die steenfabriek op de achtergrond. Nu weer heel wat geleerd op je blog, bedankt en groet, peter
LikeGeliked door 1 persoon
Very beautiful images and a nice tour. I like all the butterflies, and they are just starting to fly here.
LikeGeliked door 1 persoon
Lijjkyt me een leerzaam dagje geweest en het heeft je ook nog eens een paar mooie platen opgeleverd en met name dan van de vlinders en libel. De mooiste van dit blog vind ik echter die van de boomstammen in tegenlicht.
Groetjes, Dick
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een prachtige fotoreportage van een leerzame dag Sandra.
LikeGeliked door 1 persoon
wat is dit weer een mooie serie Sandra
LikeGeliked door 1 persoon
Schitterend Sandra vooral die vlinderfoto’s. 🐞🐝🐌
LikeGeliked door 1 persoon
Hai San, leuk, vergeet niet je camera en een geluids recordertje mee te nemen. Fijn weer i.i.g. groet, peter
LikeGeliked door 1 persoon